nakreche

narty, na wiele sposobów, subiektywnie

Gruzja – ciekawostki…

Dodaj komentarz

Wyjazd do Gruzji, to chyba wyjazd, do którego przygotowywałem się najmniej czasu spośród wszystkich. Komplikacje prywatne, dużo pracy – to wszystko spowodowało, że w ciągu praktycznie kilku godzin zostałem „wyrwany z życia” i poleciałem do Tbilisi. Na szczęście Rafał stanął na wysokości zadania – ogarnął wszystko co było nieogarnięte: terenówkę, mapy, prognozy, sprzęt. Zrobił również research blogów i for internetowych o Gruzji – więc teraz mamy ciekawe spojrzenie na gruzińską rzeczywistość przez pryzmat tego co piszą ludzie.

Podzielę się kilkoma rzeczami:

  • Psy. Ponoć bywają dzikie i niebezpieczne. Internauci radzą, aby w każdego napotkanego psa rzucać kamieniami. Na szczęście nie stosowaliśmy się do reguły. Wszystkie które do nas podeszły były przyjazne i niegroźne. Ciekawe czy ktoś ukamienował sporo psów czytając te rady. (moje przemyślenie: polski pies nieważne czy dziki czy nie – zawsze drze ryja i szczeka i piana z pyska leci… o co kaman?)
  • Bezpieczeństwo. 20 lat temu było niebezpiecznie – porywali turystów, napadali na banki. Sakaszwili podniósł pensję policjantów, był bezlitosny dla korupcji w policji, i kolejno na wszystkich mafiozów nasłał jednostki anty-terrorystyczne i większość pozabijał a nielicznych zamknął. W Gruzji jest teraz bardzo bezpiecznie. Podobno. Potwierdzimy w niedzielę.
  • Stosunek do Polaków. Jest rzeczywiście pozytywny. Sami nawet jechaliśmy aleją Lecha Kaczyńskiego – to główna arteria z lotniska do centrum Tbilisi. Poza Kaczyńskim był jeszcze Gruzin Grigorij z Czterech Pancernych – za to też nas lubią.
  • Wjazd do Gruzji od strony Abchazji: jeśli wjedziesz do Gruzji przez ruskie terytoria, czyli od Abchazji albo Osetii – jesteś od razu aresztowany i generalnie masz przesrane. Nie jeździjcie po Abchazji.

Jutro napiszę więcej o nartach 😉 Póki co – na zdrowie – gruzińskie wina są okay 😉

photo

Skomentuj tutaj (pole email jest nieobowiązkowe)...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.