nakreche

narty, na wiele sposobów, subiektywnie

Moja książka „Poza trasą”

poza-trasa-1500px-caloscPo wszystkich swoich podróżach, spotkaniach rozmaitych ludzi i zjazdach na czterech kontynentach, postanowiłem złożyć to wszystko do kupy i wydać. Tak powstał reportaż podróżniczy zatytułowany „Poza trasą”. Książka zebrała bardzo przyjazne recenzje – pozwólcie, że przytoczę tu kilka.

Na przykład Izabela Janaszek pisze na Portalu Górskim, między innymi:

Zbiór pięknych historii o tym jak pozory potrafią mylić, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Urbanelis dzieli się z czytelnikiem pierwszym wrażeniem po poznaniu każdego z bohaterów i ich często pochopnej ocenie, żeby pod koniec wysunąć z tego mądre wnioski.
(…)
Książka wzbudza skrajne odczucia. Raz śmiejesz się do rozpuku, raz pojawia się zaduma i musisz odłożyć egzemplarz i pomyśleć.

[pełny tekst recenzji]

Anna Makowska z On The Summit recenzuje moją książkę tak:

Kiedy otrzymałam książkę Rafała Urbanelisa do recenzji, celowo nie czytałam wcześniej informacji o autorze, ani notki od wydawcy. Chciałam dać sobie szanse na samodzielne poznanie wszystkiego, bez nastawiania się czy uprzedzania. Chociaż z tym ostatnim było mi trochę trudno, bo sądziłam, że rzecz będzie o narciarstwie, a nigdy mnie ta dziedzina sportu szczególnie nie pasjonowała. Zastanawiałam się, czy to w ogóle może być dla mnie interesujące? Jednak już od pierwszych stron zrozumiałam, że będzie to książka przede wszystkim o podróżach, że będę zwiedzać wraz z Urbanelisem różne rejony świata, a przy okazji będę szusować po dzikich stokach. I tak właśnie było. Moje nastawienie od razu się zmieniło, a czytanie stało się przyjemnością.
(…)
Autor podróżuje często sam, ale to tylko pozorna samotność, bo wyjazdy w pojedynkę są prostą droga do interesujących znajomości, a te zaś podstawą powstania historii. Kolejne rozdziały to nowe opowieści o ludziach, którzy dzielą z nim pasję, albo pojawiają się niejako przy okazji. Historie są różne – refleksyjne, zabawne, życiowe, pouczające.

[pełny tekst recenzji]

Z kolei Grzegorz Pietrzak z portalu Góry i Ludzie podsumowuje swoją recenzję tak:

…jeśli lubicie literaturę podróżniczą – książka „Poza trasą” będzie dla Was świetną lekturą. Nie musicie być narciarzami, wymagana jest tylko choćby najmniejsza pasja do podróży i wędrówek…

[pełny tekst recenzji]

Chcesz kupić?

Jeśli to Was zachęciło – książka jest do kupienia w Empikach, innych dobrych księgarniach oraz w Internecie:

A jakby tego było mało, to o czym jest „Poza trasą” mówię swoimi słowami jeszcze tu: